www.basen.sierpc.pl

Jesteś:

Home
Najnowsze artykuły
Ferie na sportowo PDF Drukuj Email

Prawie 200 dzieci odwiedziło Krytą Pływalnię w Sierpcu podczas pierwszych czterech dni zajęć przygotowanych na zimowe ferie.
Oferta przygotowana przez sierpecką pływalnię we współpracy z firmą Swim Magic cieszy się sporym zainteresowaniem dzieci z powiatu sierpeckiego. Oprócz klientów indywidualnych (dominują mamy z dziećmi) pływalnię odwiedzają także grupy zorganizowane, jak choćby dzieci i młodzież ze szkół w Łukomiu czy Zawidzu.                
Z sierpeckiego basenu korzystają także zaprzyjaźnione placówki miejskie i powiatowe. W pierwszym tygodniu ferii z oferty pływalni skorzystało 20 dzieci ze Świetlicy Środowiskowej Ogniska Wychowawczego działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sierpcu. – Od kilku lat współpracujemy podczas ferii z Krytą Pływalnią w Sierpcu i bardzo sobie tę współpracę cenimy i chwalimy – przyznała Alina Olszewska, dyrektor MOPS w Sierpcu. Na basenowe harce zdecydowały się także (po raz pierwszy w ferie) dzieci z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu. W bogatej ofercie feryjnej tej niezwykle prężnie działającej placówki znalazła się także sierpecka pływalnia.
Co ciekawe oprócz dzieci i młodzieży z terenu powiatu sierpeckiego na basen podczas ferii uczęszczają także goście z poza Mazowsza. – Przyjechałyśmy z koleżanką i dziećmi na ferie do rodziny. Łącznie jest z nami czwórka dzieci w wieku szkolnym i dzięki wizytom na basenie możemy maluchom aktywnie zagospodarować ten czas – wyznała pani Jola    z Inowrocławia. A jest co robić, bo oprócz samego pływania na dużej i małej niecce w programie gier i zabaw dla dzieci oraz młodzieży prowadzonym przez ratowników WOPR z firmy Swim Magic (10:00-13:00) przewidziano zabawy na pływającym sprzęcie dmuchanym. Do dyspozycji dzieci są: koło ślizgowe o średnicy 190 cm oraz dmuchana wyspa ,,UFO" o średnicy 300 cm. Oprócz tego sympatyczni ratownicy szkolą dzieciaki na dużej niecce oraz poprzez zabawę oswajają najmłodszych z woda na tzw. brodziku.
W dniach: 17 i 19 stycznia w godz. 10:00 – 13:00 zaprezentowany został podręczny sprzęt ratunkowy używany przez ratowników WOPR, dla wszystkich chętnych była też możliwość nauczenia się udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wodzie. Przeprowadzona także została pozorowana akcja ratownicza pod okiem ratownika WOPR. Pływalnia proponuje na czas ferii promocyjne wejściówki dla dzieci i młodzieży. Bilet dla przedszkolaka do 6 r. życia – 2,5zł, szkolny – 3zł, bilet studencki – 3zł (w godz. 8:00 – 15:00). Zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzą ratownicy WOPR z firmy Swim Magic.
MATT

 
Ferie na krytej pływalni PDF Drukuj Email

Kryta Pływalnia w Sierpcu przygotowała program zajęć na ferie zimowe. Pływalnia proponuje promocyjne wejściówki dla dzieci i młodzieży (bilet szkolny – 3zł, bilet studencki – 3zł). Zajęcia dla dzieci i młodzieży poprowadzą ratownicy z firmy Swim Magic.

Więcej…
 
Pływalnia gra razem z orkiestrą PDF Drukuj Email

Kryta Pływalnia w Sierpcu także włączyła się do XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 8 stycznia zaprasza wszystkich chętnych do odwiedzenia pływalni w godz. od 15:00 do 21:00. Wszystkie wpłaty z biletów wstępu będą tego dnia przeznaczone na konto fundacji WOŚP.

Więcej…
 
Pływalnia zagrała dla orkiestry PDF Drukuj Email

Pływalnia zagrała dla orkiestry

Kryta Pływalnia w Sierpcu także włączyła się do XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 8 stycznia w godz. od 15:00 do 21:00 wszyscy chętni, którzy odwiedzili pływalnię włączyli się do XX Finału WOŚP. Wszystkie wpłaty z biletów wstępu z tego dnia zostały przeznaczono na konto fundacji Jurka Owsiaka.

Dla, co dziesiątej osoby przygotowaliśmy nagrodę niespodziankę, a także lizaki i cukierki dla dzieci. Przyjście na pływalnię oprócz wartości sportowo - rekreacyjnych miało tego dnia dodatkowo wymiar charytatywny, bo wspomagający zakup sprzętu medycznego na rzecz wcześniaków oraz ciężarnych kobiet z cukrzycą. Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie Krytej Pływalni w tym wyjątkowym dniu. Cieszymy się, iż mogliśmy zagrać w orkiestrze – powiedział Marek Iwiński, kierownik Krytej Pływalni w Sierpcu.

Łącznie w dniu XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sierpecką pływalnię odwiedziło ponad 70 osób. Co najważniejsze Kryta Pływalnia w Sierpcu wpłaciła na rzecz fundacji WOŚP 600 złotych i symboliczny 1 grosz (600,01zł). Koordynatorem akcji na rzecz WOŚP był na terenie sierpeckiej pływalni Mariusz Turalski.

MAT

 
Start nowej strony internetowej PDF Drukuj Email

Po 13 latach Kryta Pływalnia w Sierpcu doczekała się wreszcie strony internetowej z prawdziwego zdarzenia. Od dzisiaj będziemy się starali państwa informować o aktualnych wydarzeniach na sierpeckiej pływalni. Zarówno tych związanych z inwestycjami, a także z bieżącym życiem placówki. W przygotowanych już tekstach znalazły się m.in. informacje na temat organizowanych przez Kryta Pływalnię imprez, działalności Szkółki Pływackiej, promowaniem pływania wśród mam z małymi dziećmi i inne. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej strony.

 

 


Strona 21 z 23