Jesteś:

Home
Amatorski Festyn Pływacki - zapowiedź PDF Drukuj Email

Andrzejkowe pływanie dla amatorów

Kryta Pływalnia w Sierpcu zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w II Andrzejkowym Festiwalu Pływackim Miasta i Powiatu Sierpeckiego. Impreza przeznaczona dla dorosłych mieszkańców miasta i powiatu sierpeckiego odbędzie się 16 listopada.

Główny organizator zawodów, czyli Kryta Pływalnia w Sierpcu oraz ich

współorganizatorzy, a więc Starostwo Powiatowe w Sierpcu i Urząd Miasta Sierpca za główne cele imprezy, obrali sobie przede wszystkim popularyzację pływania, jako czynnej formy uprawiania rekreacji sportowej i spędzania wolnego czasu.

Zdrowy styl

Ważnym aspektem całego przedsięwzięcia jest umożliwienie sprawdzenia swoich umiejętności pływackich wszystkim uczestnikom zawodów z terenu miasta i powiatu sierpeckiego. – Niezwykle istotne jest także promowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców, ze szczególnym uwzględnieniem rozbudzania i rozwoju zainteresowań pływackich wśród osób dorosłych – podkreśla Marek Iwiński, p.o. kierownika Krytej Pływalni w Sierpcu.

Uczestnikiem Festiwalu może być każda pełnoletnia osoba, z zastrzeżeniem, iż ukończyła 20 lat (rocznik 1992 i starsi). Organizatorzy imprezy zapraszają kobiety i mężczyzn        z terenu miasta i powiatu sierpeckiego: osoby indywidualne, pracowników sierpeckich zakładów pracy, firm, szkół i instytucji. – Liczymy, iż w naszej imprezie wezmą udział wszyscy umiejący pływać, chcący sprawdzić poziom swoich umiejętności pływackich na dystansach określonych regulaminem zawodów – dodaje Marek Iwiński.

Jeśli chodzi o zgłoszenia zawodników i sztafet to są one przyjmowane bezpośrednio        w Kasie Krytej Pływalni w Sierpcu lub w Biurze Krytej Pływalni na druku Karty Zgłoszenia (druk jest do pobrania w Kasie oraz w Biurze Pływalni).Zgłoszenie musi zawierać:imię i nazwisko uczestnika, pełną datę urodzenia DD/MM/RRRR, adres zamieszkania,nazwę zakładu pracy, firmy, instytucji oraz konkurencje, w jakiej będzie brał udział uczestnik. Zgłoszenia sztafet będą przyjmowane do 14 listopada (do godz. 14:00), a osób indywidualnych do 15 listopada (do godz.12:00).

Organizatorzy przewidzieli następujące konkurencje podczas II Andrzejkowego Festiwalu Pływackiego Miasta i Powiatu Sierpeckiego:

 

I. KATEGORIA             20-35 lat

Kobiety:

DYSTANS 50 m - STYLEM DOWOLNYM

 

II. KATEGORIA            20-35 lat

Mężczyźni:

DYSTANS 50 m - STYLEM DOWOLNYM

 

III. KATEGORIA           36-45 lat

Kobiety:

DYSTANS 50 m - STYLEM DOWOLNYM

 

IV. KATEGORIA            36-45 lat

Mężczyźni:

DYSTANS 50 m - STYLEM DOWOLNYM

 

V. KATEGORIA             powyż. 46 lat

Kobiety:

DYSTANS 50 m - STYLEM DOWOLNYM

 

VI. KATEGORIA            powyż. 46 lat

Mężczyźni:

DYSTANS 50 m - STYLEM DOWOLNYM

 

VII. KATEGORIA 

Kobiety:

Sztafety 4 x 50 m - STYLEM DOWOLNYM

 

VIII. KATEGORIA

Mężczyźni:

Sztafety 4 x 50 m - STYLEM DOWOLNYM*

*dopuszcza się udział kobiety (kobiet) w sztafecie męskiej

 

IX. KATEGORIA           

Ratownicy i instruktorzy:

DYSTANS 50 m - STYLEM DOWOLNYM

 

X. KATEGORIA            

Nauczyciele wychowania fizycznego*:

DYSTANS 50 m - STYLEM DOWOLNYM

*O puchar Starosty Sierpeckiego

 

Nagrody i sztafety

Najbardziej widowiskową częścią zawodów będą zapewne sztafety, w których wezmą udział reprezentanci miejskich i powiatowych zakładów pracy, firm i instytucji. Organizatorzy nie zapomnieli oczywiście także o nagrodzeniu dzielnych pływaków. – Przygotowaliśmy wiele nagród i niespodzianek. Dla zwycięzców poszczególnych kategorii indywidualnych będą to m.in. puchary i souveniry. Z kolei za zajęcie trzech pierwszych miejsc w kategoriach indywidualnych - medale i dyplomy. Trzy pierwsze sztafety w obydwu kategoriach mogą liczyć na puchary, medale, dyplomy i souveniry. Przewidujemy również upominki niespodzianki dla wszystkich uczestników naszej imprezy – podsumowuje Marek Iwiński. Przypominamy, iż wszystkie informacje dotyczące udziału   w zawodach można uzyskać na pływalni oraz pod numerami telefonów:24-275-72-22 lub 696-043-812. Regulamin zawodów jest wywieszony w holu głównym Krytej Pływalni. Jest także dostępny w Kasie i w Biurze sierpeckiego basenu.

 

Program zawodów (16.11.2012.)

18:00 – rejestracja zawodników

18:30 – uroczyste otwarcie zawodów (wystąpienia zaproszonych gości)

18:45 - 19:00 – rozgrzewka zawodników

19:00 - start pierwszych wyścigów (zgodnie z programem imprezy)

20:30 - uroczyste zakończenie zawodów oraz wręczenie nagród

(godzina zakończenia imprezy może się nieco zmienić ze względu na ilość startujących)

INFO