Jesteś:

Home
Akcja charytatywna PDF Drukuj Email

Wspólnie zbieramy na Zabawę Choinkową

 

Na Krytej Pływalni w Sierpcu oraz w Starostwie Powiatowym ruszyła charytatywna akcja „Podziel się tym, co masz” organizowana we współpracy z sierpeckim oddziałem Caritas.

 

Do kartonowych pudeł pracownicy Starostwa Powiatowego i Krytej Pływalni oraz wszyscy chętni odwiedzający Starostwo i Pływalnię, a którym los dzieci z najbardziej potrzebujących sierpeckich rodzin nie jest obcy wrzucają w tym roku zabawki.

Drugi raz na pływalni

– Z sierpeckim oddziałem Caritas współpracuję już od wielu lat. W 2009 roku miałem przyjemność koordynować taką akcję w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sierpcu, a w 2011 na Pływalni. Tym razem dzięki aprobacie kierownika Krytej Pływalni Marka Iwińskiego możemy zbierać dary na choinkowe paczki po raz drugi na terenie Krytej Pływalni. Oczywiście całym motorem napędowym tego przedsięwzięcia jest, jak zawsze pani Hanna Wiktor - przewodnicząca, działającego przy parafii farnej, sierpeckiego oddziału Caritas Diecezji Płockiej. Cieszy, iż w tym roku do akcji włączyło się (nie po raz pierwszy - przyp.aut) jeszcze więcej sierpeckich przedszkoli i szkół – wyjaśnia Przewodniczący Komisji Spraw Społecznych Rady Powiatu Sierpeckiego, Mariusz Turalski.

Autka i lalki

Co istotne wolontariusze liczą także na pomoc z poza Pływalni i Starostwa. Mają nadzieję na hojność pracowników tych dwóch placówek oraz gości odwiedzających Starostwo Powiatowe, a także wszystkich korzystających z Krytej Pływalni w Sierpcu. Wszyscy muszą się śpieszyć, bo do zabawy choinkowej (26 stycznia w CKiSz) pozostało już niewiele czasu, a przecież wszyscy chcemy by tegoroczny św. Mikołaj był naprawdę bogaty. Póki, co, w świątecznych kartonach pojawiły się pierwsze pluszowe maskotki, samochodziki oraz lalki. Patrząc na tempo, w jakim pracownicy Starostwa Powiatowego i Krytej Pływalni zapełniają te wyjątkowe świąteczne kartonowe pudła możemy być spokojni, iż na twarzach dzieci z rodzin wielodzietnych, matek samotnie wychowujących swoje pociechy oraz rodzin najbardziej potrzebujących będących pod opieka Caritasu i MOPS zagości podczas Zabawy Choinkowej prawdziwy uśmiech.

ADMIN