Jesteś:

Home
Mikołajki na plywalni PDF Drukuj Email

 

Piraci i Mikołaj na pływalni


Wiele uroczych niespodzianek dla dzieci przygotowali podczas „Mikołajek” organizatorzy tegorocznych szkółek pływackich dla dzieci. Maluchy m.in. stoczyły piracką bitwę, a pod koniec zajęć spotkały się ze św. Mikołajem. 


Podobnie, jak przed rokiem ze względu na sporą ilość grup dziecięcych, jakie uczęszczają  na szkółkę pływacką jej organizatorzy „Szkółkowe Mikołajki” musieli rozłożyć na dwa dni. Oczywiście uczestniczące w zajęciach maluchy nie miały zielonego pojęcia o niespodziankach, jakie w tych dniach miały na nich czekać na sierpeckiej pływalni. Co istotne w tym roku „Mikołajki” były wspólnym dziełem działającej przy Krytej Pływalni szkółki pływackiej „Delfin” oraz szkółki pływackiej firmy „Swim Magic”.

Czas na zabawę

Odmiennie niż rok temu już od początku mikołajkowych zajęć instruktorzy postawili na zabawę. – Ten dzień to taka swoista nagroda dla wszystkich uczestników szkółek. Dzieci trenują solidnie od połowy września, a dziś mają prawo do dobrej i wesołej zabawy – przyznał Michał Jankowski, instruktor szkółki „Delfin”. Starsze grupy wiekowe korzystały z dużej niecki, gdzie rozpoczęły te wyjątkowe zajęcia od pływania na dmuchanym kole zwanym „Ufo” oraz zabawy na dwóch dmuchanych kołach ślizgowych. Średniaki również ochoczo baraszkowały na dużym akwenie wywracani co i rusz ze swoich kół przez swoich instruktorów do wody, którzy dodatkowo zorganizowali im konkurs skoku na ślizgacza. 

Bitwa morska na brodziku

Najmłodsze grupy wiekowe najpewniej czuły się jednak na małej niecce. Maluchy szybko zajęły miejsca na dwóch kolorowych kołach ślizgowych zacumowanym na brzegu tzw. „brodziku”. Niektóre dzieci miały sporego stracha, aby wsiąść na to pływające cudu. Potem rozpoczęła się piracka bitwa na całego. Zarówno z „Ufo”, jak i z kolorowego „ślizgacza”, co chwila ktoś lądował za burtą, ale wszyscy rozbitkowie szczęśliwie dopływali do brzegu asekurowani przez szkółkowych opiekunów i ratowników. Pod koniec zajęć dzielnych pływaków odwiedził św. Mikołaj, który przyniósł dla wszystkich słodkie podarunki. Dzieciaki z radością podchodziły do wesołego gentlemana z biała bródką, który nie stronił od robienia z pływakami pamiątkowych fotek, które są już do obejrzenia w Galerii zdjęć.       

INFO