Jesteś:

Home
III Andrzejkowy Festyn Pływacki Miasta i Powiatu Sierpeckiego PDF Drukuj Email

Już po raz trzeci Kryta Pływalnia w Sierpcu była organizatorem Andrzejkowego Festynu Pływackiego Miasta i Powiatu Sierpeckiego,

który odbył się w dniu 29 listopada br. na obiekcie Krytej Pływalni w Sierpcu.


Festyn przeznaczony był dla dorosłej części mieszkańców naszego miasta i powiatu sierpeckiego. 
W imprezie udział wzięło 20 osób w kategoriach indywidualnych oraz 7 sztafet złożonych z przedstawicieli następujących urzędów, zakładów pracy i instytucji:

 

 

1.Zespół Szkół Nr. 2 w Sierpcu,

2. SPZZOZ w Sierpcu,

3. Zespół Szkół Nr.1 w Sierpcu,

4. Urząd Miasta w Sierpcu,

5. TKKF ,,Kubuś” Sierpc,

6. Liceum Ogólnokształcące w Sierpcu,

7. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sierpcu .

           Impreza nie miałaby tak pięknej oprawy gdyby nie zrozumienie i życzliwość oraz okazana pomoc finansowa ze strony Pana Jana Laskowskiego Starosty Powiatu Sierpeckiego oraz Pana Marka Kośmidra Burmistrza Miasta Sierpca, za którą jeszcze raz bardzo gorąco  dziękujemy.

           Tegoroczny festyn miał za zadanie przede wszystkim zapewnić dobrą wspólną zabawę, nie najważniejszym była zacięta rywalizacja oraz zajęcie za wszelką cenę miejsca na podium. W tym dniu nie było przegranych, natomiast miłe wspomnienia powinny przyczynić się do chęci spotkania na kolejnym festynie za rok podkreślił Kierownik Pływalni Marek Iwiński.

          Urozmaiceniem sportowych zmagań był pokaz styli pływackich na dystansie100 mstylem zmiennym w wykonaniu członków Klubu Pływackiego,,SHARK” Sierpc uczestnicy festynu oraz kibice mieli okazję podziwiać młodych adeptów w następujących stylach: delfin, grzbietowy, żabka i krawl.

          Jak co roku również i w tym dużo emocji  dostarczyły sztafety. Organizatorzy w tym roku zmienili formułę sztafet na sztafety w koszulkach, które były urozmaicone dodatkową czynnością, jaką każdy uczestnik miał do wykonania a  która polegała na zmianie koszulki w wodzie z następnym uczestnikiem, sprawna zamiana pomocna była w  nadrobieniu zaległości na torze. Mamy nadzieję, że taka właśnie forma sztafet przyjmie się w przyszłości.

 

Wyniki:

Indywidualne:

 

- Kategoria 20 – 35 lat

50 m stylem dowolnym

  Kobiety:                                                    Mężczyźni:

1. Turalska Aneta               - 0:35,01s       1. Nawrocki Piotr       – 0:26,39s

2. Listkowska Aleksandra    – 0:38,08s       2. Żmijewski Mariusz   – 0:31,66s

3. Janik Jadwiga                – 1:09,85s      3. Niemczewski Robert – 0:33,03s

 

 - Kategoria 36 – 45 lat

50 m stylem dowolnym

Mężczyźni:

1. Kilanowski Dariusz    – 0:36,86s

2. Tybuszewski Jacek  – 0:37,28s

3. Sawicki Piotr           – 0:47,92s

     

- Kategoria 46 i więcej

50 m stylem dowolnym

  Kobiety:                                                    Mężczyźni:

1. Graczyk Grażyna – 1:30,90s                   1. Groblewski Stanisław – 0:34,30 s

                                                            2. Ziółkowski Stanisław – 0:36,93s

                                                            3. Tyndorf Piotr              – 0:38,09s

 

Sztafety w koszulkach:

 

4 x25 mstylem dowolnym

 

Kobiety                                                            Mężczyźni

 

1. SPZZOZ w Sierpcu – 2:34,44 s                    1.  L.O. w Sierpcu      – 1:23,57s

                                                                  2.  TKKF ,,Kubuś”     – 1:26,53s

                                                                  3. ZS Nr. 1 w Sierpcu – 1:29,79s

 

Zobacz zdjęcia