Jesteś:

Home
Szkółka Pływacka ,,Delfin” podsumowała działalność szkoleniową w roku 2013/2014 PDF Drukuj Email

W dniu 18 czerwca 2014r. odbyły się ostatnie zajęcia Szkółki Pływackiej ,,Delfin”, działającej przy Krytej Pływalni w Sierpcu, podsumowujące cały rok szkoleniowy, który trwał od września 2013 do czerwca 2014.

          Szkółka Pływacka ,,Delfin” składała się z czterech grup szkoleniowych, których liczba  ogółem wynosiła ok. 50 osób. Szkolenie prowadzone było dwa razy w tygodniu przez następujących instruktorów:

 

  • Pani Joanna Ciesielka – grupa dzieci w wieku 4 – 7 lat
  • Pan Michał Jankowski – grupa dzieci w wieku 7 – 12 lat
  • Pani Magdalena Rożniak & Pan Łukasz Chojnacki & Pan Piotr Mariański

            – grupa dzieci w wieku 4 – 7 lat

  • Pan Łukasz Chojnacki & Pan Piotr Mariański – grupa dzieci  w wieku 7 – 12 lat.  

           Uroczyste zakończenie ostatnich zajęć  rozpoczął  o godzinie 17 –ej, Pan Marek Iwiński – p.o. Kierownika Krytej Pływalni krótkim wstępem, w którym powitał wszystkich uczestników oraz Zaproszonych Gości w osobach Pana Marka Gąsiorowskiego V-ce Starosty Powiatu Sierpeckiego, członków Klubu Pływackiego ,,Shark Sierpc” z trenerem i jednocześnie Prezesem Panem Przemysławem Burzyńskim oraz przedstawicieli sierpeckich mediów.

Ponadto wyraził słowa uznania i podziękowania za trud, wytrwałość i odwagę młodych pływaków w przełamywaniu lęków obcowania z wodą zwłaszcza dla tych, którzy po raz pierwszy w takim szkoleniu brali udział.

           Z kolei w swoim wystąpieniu Pan V-ce Starosta Marek Gąsiorowski  skierował  słowa podziękowania pod adresem rodziców, którzy pomagali swoim pociechom w dotarciu na basen oraz  za  wspieranie na duchu w chwilach zwątpienia czy zniechęcenia. Również słowa podziękowania zostały skierowane do instruktorów za ich zaangażowanie, profesjonalizm oraz serce jakie wkładali w trud wyszkolenia młodego człowieka.

             Po uroczystym wstępie uczestnicy każdej z grup wzięli udział w pokazie pływackim prezentując nabyte przez siebie  umiejętności.

Dla niektórych był to niewątpliwie pierwszy tak poważny występ, grupy wiekowe młodsze zaprezentowały swoje umiejętności na dystansie25 mpo skoku ze słupka startowego lub z wody dowolnym stylem jednocześnie mogąc skorzystać z dowolnego przyboru do pływania w postaci deski lub makaronu.

Grupy starsze miały do przepłynięcia dystans 50  m w dwóch stylach: w krawlu na piersiach i na grzbiecie.

       Wszyscy pływacy przepłynęli swoje dystanse bez żadnych problemów, czym udowodnili poziom swoich umiejętności.

Po wyczynach uczestników szkółki gościnnie zaprezentowali pokaz profesjonalnego pływania członkowie Klubu Pływackiego SHARK , którzy przedstawili cztery style pływackie: delfin, krawl, klasyk,  na dystansie 4 x 25m .

        Być może  pokaz ten  zachęci potencjalnych chętnych do kontynuowania nauki pływania bardziej intensywnie jako członek klubu pływackiego.

        Na zakończenie  wszystkim zostały wręczone okolicznościowe medale i dyplomy a także mały upominek i słodycze.

 

Dziękujemy bardzo, do zobaczenia w przyszłym sezonie szkółkowym 2014/2015. Podsumował Marek Iwiński p.o. Kierownika Krytej Pływalni w Sierpcu.


Galeria Zdjęć