Jesteś:

Home
Zakończenie roku szkółki Pływackiej DELFIN 2015/2016 PDF Drukuj Email

               W dniach 21-22 czerwca 2016r. odbyły się ostatnie podsumowujące cały rok szkoleniowy zajęcia szkółki pływackiej „Delfin”, działającej przy Krytej Pływalni w Sierpcu .

Szkółka ,,Delfin” składała się z 13 grup szkoleniowych, w dwóch kategoriach wiekowych. Dziećmi młodszymi w wieku 4-6 lat, opiekowali się następujący instruktorzy: Agata Urbańska, Łukasz Chojnacki, Piotr Lemanowicz oraz Jarosław Malicki natomiast grupami starszymi to dzieci  w wieku 6- 11 lat, opiekowali się :Michał Jankowski i Tomasz Zieliński .

 

             Na każdym z ostatnich zajęć do wszystkich zgromadzonych  młodych pływaków oraz ich rodzin Kierownik Krytej Pływalni Pan Marek Iwiński skierował słowa podziękowania i podziwu, za wytrwałość i chęć uczestniczenia w zajęciach nauki pływania. Stwierdził, że był to czas bardzo dobrze wykorzystany w trzech płaszczyznach:

·        pierwsza to nabycie umiejętności pływackich,

·        druga zdecydowana poprawa poczucia własnego bezpieczeństwa

·        trzecia poprawa ogólnej sprawności i kondycji fizycznej 

              Również słowa uznania i podziękowania zostały skierowane do instruktorów za ich zaangażowanie, za merytoryczną wiedzę i umiejętności oraz ,,mega!!! ” cierpliwość, także słowa podziękowania zostały skierowane do  osób odpowiedzialnych za sprawy organizacyjno-porządkowe, gdyż bez ich zaangażowania i wkładu pracy,  to przedsięwzięcie tak sprawnie by nie przebiegało.

               Na zakończenie Kierownik Krytej Pływalni zaprosił na kolejny sezon szkoleniowy 2016/2017 oraz zachęcił do korzystania z propozycji basenu przygotowanych na kolejne miesiące.

             Po uroczystym wstępie, wszyscy uczestnicy szkółki wzięli udział w pokazach pływackich. Dla niektórych był to pierwszy ,tak poważny występ. Starsze grupy zaprezentowały  swoje umiejętności na dystansie 50 m, w dwóch stylach : w kraulu na piersiach i na grzbiecie. Młodsze grupy miały możliwość skorzystania z dowolnego przyboru w postaci deski do pływania lub makaronu , i po skoku ze słupka startowego miały do  pokonania długość 25 m.

Wielu młodych pływaków  przepłynęło te dystanse bez żadnego problemu udowadniając, że dobrze radzą sobie w wodzie.

Mimo, że początki zajęć były trudne, nie obyło się bez łez , to wszyscy jednak przezwyciężyli swój strach i lęk, i dzisiaj śmiało mogli zaprezentować swoje umiejętności.

             Po wyczynach dzieci i młodzieży przyszedł moment na wręczenie nagród, każdy uczestnik stojąc na najwyższym stopniu podium został uhonorowany złotym medalem, pamiątkowym dyplomem oraz upominkiem rzeczowym w postaci worka na akcesoria pływackie.

Na zakończenie każda z grup wraz ze swoim instruktorem została uwieczniona pamiątkowym zdjęciem.  


Zobacz galerię zdjęć.             Dziękuję bardzo, życzę słonecznych wakacji i do zobaczenia w przyszłym sezonie szkółkowym 2016/2017.

Podsumował Marek Iwiński –Kierownik Krytej Pływalni w Sierpcu.