Jesteś:

Home
I Sierpecki Miting Pływacki PDF Drukuj Email

 W dniu 16 listopada br. na obiekcie Krytej Pływalni odbył się Pierwszy Sierpecki Miting Pływacki .

Pomysłodawcą i głównym organizatorem imprezy był Klub Pływacki Shark-Sierpc przy współudziale Urzędu Miasta Sierpca, który jednocześnie był fundatorem okolicznościowych dyplomów, medali i pucharów oraz Krytej Pływalni w Sierpcu, która nieodpłatnie udostępniła obiekt oraz zapewniła obsługę sędziowską .

Miting odbył się w trzech turach :

 

Szkoły podstawowe od godziny  9³º do 11ºº

Gimnazja od  godziny  11ºº do 12³º

Szkoły ponad gimnazjalne od godziny 12³º do 13ºº 

                      W mitingu udział wzięło 134 uczestników. Nie zabrakło także rodziców i opiekunów, którzy dzielnie trzymali kciuki i kibicowali swoim podopiecznym z basenowych trybun.

                       Sierpecki Miting Pływacki miał przede wszystkim na celu sprawdzenie umiejętności pływackich w rywalizacji sportowej na różnych dystansach i w różnych stylach oraz propagowanie pływania wśród dzieci i młodzieży, jako profilaktyka zapobiegawcza  wadom postawy, kształtowania prawidłowej sylwetki a także poprawy ogólnego stanu zdrowia.  

                       Chciałbym podziękować Zarządowi Klubu Pływackiego ,,SHARKSierpc” za  włożony wkład pracy w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy a także pogratulować pomysłu, który mam nadzieję wpisze się na stałe do kalendarza imprez sportowych pływalni – powiedział Marek Iwiński -  Kierownik Krytej Pływalni w Sierpcu.

 Zdjęcia do obejrzenia i pobrania w zakładce ,,Galeria zdjęć”