Jesteś:

Home
Mikołaj na pływalni PDF Drukuj Email

 

Mikołaj na pływalni

Sporo sympatycznych niespodzianek dla dzieci przygotowali podczas „Mikołajek” organizatorzy tegorocznej szkółki pływackiej dla dzieci. Maluchy mogły m.in. poharcować na stożku, a pod koniec zajęć spotkać się ze św. Mikołajem.

Z uwagi na sporą ilość grup dziecięcych, jakie uczęszczają w tym roku na szkółkę pływacką jej organizatorzy „Szkółkowe Mikołajki” musieli rozłożyć na dwa dni. Uczestniczące w zajęciach maluchy nie miały zielonego pojęcia o niespodziankach, jakie w tych dniach miały na nich czekać na sierpeckiej pływalni. – Cieszymy się zwłaszcza z dużej frekwencji na szkółkach, a mogę obiecać, iż przygotowujemy także szereg innych atrakcji dla uczestników naszych szkółkowych zajęć. Na pewno będą niespodzianki. Nie chcemy jednak teraz zdradzać szczegółów – przyznał Dariusz Dądalski z firmy Swim Magic, organizującej tegoroczne szkółki pływackie na sierpeckiej Krytej Pływalni.

Wszystkie grupy, pierwsze połowy zajęć przeprowadziły zupełnie normalnie, ale później było już tylko ciekawiej i weselej. Starszaki mikołajkowe zabawy rozpoczęły od pływania na dmuchanym kole zwanym „Ufo”, a średniaki od zabawy na dmuchanym kole ślizgowym. Maluchy z kolei przy pomocy gumowych piłek trenowały skoki do wody. Potem także najmłodsza grupa znalazła się na kolorowym kole ślizgowym zacumowanym na brzegu dużej niecki. Niektóre maluchy miały sporego pietra, aby wsiąść na to pływające cudu. Potem rozpoczęła się bitwa morska na całego. Zarówno z „Ufo”, jak i z tęczowego „ślizgacza”, co chwila ktoś lądował za burtą, ale wszyscy rozbitkowie szczęśliwie dopływali do brzegu asekurowani przez szkółkowych opiekunów i ratowników. Pod koniec zajęć dzielnych pływaków odwiedził św. Mikołaj, który przyniósł dla wszystkich słodkie podarunki. Dzieciaki z radością podchodziły do wesołego jegomościa, który nie stronił od robienia z pływakami pamiątkowych fotek.