Jesteś:

Home
Pływanie synchroniczne PDF Drukuj Email

Ballet i Baracuda w Sierpcu


Kryta Pływalnia w Sierpcu gościła pływaczki z warszawskiego klubu UKS Mazovia Synchro. Zawodniczki ze stolicy przygotowują się do czerwcowych Mistrzostw Polski Młodziczek.


Współpraca Krytej Pływalni w Sierpcu z warszawskimi klubami trenującymi pływanie synchroniczne trwa już ponad 10 lat. Obecnie do Sierpca zawitały trenerki Monika Szczęśniak oraz Eleni Filipiuk-Adamos wraz z zawodniczkami UKS Mazowia Warszawa. – W tej branży działamy od 18 lat, natomiast od trzech lat prowadzimy nasz obecny klub. Przez te trzy lata już możemy się pochwalić wice mistrzynią Polski w kategorii seniorek oraz dwiema pływaczkami w kadrze narodowej seniorek. Reprezentantki UKS Mazowii Synchro mają na koncie medale (występując w kadrze Polski) z Mistrzostw Europy Juniorek (Tampere 2010’, Belgrad 2011’). Jako drużyna na ostatnich Mistrzostwach Polski wywalczyłyśmy srebrne medale w kategorii Open „Zespołów i Kombinacji” – wyjaśnia Eleni Filipiuk-Adamos, trener współpracujący.

Zawodniczki ze stolicy od 12 lat przyjeżdżają do Sierpca w ramach klubowych konsultacji, ale też w ramach szkoleń kadry województwa mazowieckiego. Niestety w tym roku sport mazowiecki przeżywa spory kryzys, borykając się z problemami natury finansowej. Warszawko - Mazowiecka Federacja Sportu od stycznia nie przekazała jeszcze środków na szkolenie kadry województwa. – Warunki na sierpeckiej pływalni bardzo nam się podobają, dlatego zachęciłyśmy również piłkarzy wodnych, aby korzystali z waszych usług. Wracając do pływania synchronicznego aktualnie w UKS Mazowia Synchro trenuje około 60 zawodniczek. Konsultacje w Sierpcu są jednym z elementów przygotowań do czerwcowych Mistrzostw Polski Młodziczek we Wrocławiu. O ile środki finansowe pozwolą mam nadzieje, że niebawem znowu wrócimy na Krytą Pływalnię do Sierpca – podsumowała Eleni Filipiuk-Adamos. My również liczymy, że federacja szybko uruchomi środki finansowe, by kadra województwa mazowieckiego znowu zawitała do Sierpca i mogła tutaj trenować Ballet, Baracudę, Neptunusa i inne figury synchroniczne.

ADMIN

Zdjęcia już w galerii