Jesteś:

Home
Najnowsze artykuły
Ferie na basenie - program PDF Drukuj Email

Program zajęć ferii zimowych oferowanych dla dzieci i młodzieży 

w terminie od 28.01 do 08.02.2013r.

 

Więcej…
 
Ferie na Krytej Pływalni 2013 PDF Drukuj Email

Ferie na basenie

 Kryta Pływalnia w Sierpcu zaprasza podczas 

ferii zimowych w okresie od 28 stycznia do 10 lutego br. 

do korzystania ze swoich usług na promocyjnych warunkach: 

 

Więcej…
 
WOSP 2013 PDF Drukuj Email

Pływalnia znów zagra razem z orkiestrą

Kryta Pływalnia w Sierpcu podobnie, jak przed rokiem włączyła się do XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W niedzielę 13 stycznia zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia pływalni w godz. od 15:00 do 21:00. W ramach atrakcji, jakie tego dnia spotkają odwiedzających Krytą Pływalnie znalazły się m.in.: „Nauka pływania z pokazem pływackim” od 15:00 do 20:00 w wykonaniu członków klubu pływackiego KP Shark Sierpc. Do dyspozycji chętnych, którzy chcą skorzystać z  indywidualnej nauki pływania będzie czterech  członków KP Shark. W programie imprez z okazji kolejnego finału WOŚP nie zabraknie także „Pokazu ratownictwa wodnego” (17:00) w wykonaniu Drużyny WOPR nr2 działającej przy Krytej Pływalni w Sierpcu. Podobnie, jak w roku ubiegłym wszystkie wpłaty z biletów wstępu będą tego dnia przeznaczone na konto fundacji WOŚP. Dla, co dziesiątej osoby, która zajrzy tego dnia na pływalnię przygotowano nagrodę niespodziankę, a także słodycze dla dzieci. Przyjście na basen oprócz wartości sportowo – rekreacyjnych będzie miało tego dnia dodatkowo wymiar charytatywny, bo ratujący życie dzieci i godną opiekę medyczną seniorów. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Krytej Pływalni. Zagrajmy razem dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i pobijmy wynik z roku 2012, kiedy to zebrano na pływalni dokładnie 600 złotych i 1 grosz. INFO

 
WOŚP 2013 PDF Drukuj Email


Pływalnia zbierała fundusze dla WOŚP


Kryta Pływalnia w Sierpcu włączyła się do XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


W niedzielę 13 stycznia drzwi pływalni były otwarte dla wszystkich chętnych w godz. od 15:00 do 21:00. W ramach atrakcji, jakie tego dnia spotkały odwiedzających Krytą Pływalnie były m.in.: „Nauka pływania z pokazem pływackim” od 15:00 do 20:00 w wykonaniu członków klubu pływackiego KP Shark Sierpc.

Shark uczy pływać

Do dyspozycji chętnych, którzy chcieli skorzystać z  indywidualnej nauki pływania było czterech członków KP Shark oraz kilkunastu młodych pływaków do asekuracji kolegów. – Muszę przyznać, że była to dla nas miła niespodzianka, gdy razem z córkami przyszłyśmy na basen. Dziewczynki chodzą jeszcze do przedszkola, ale rok chciałam je już zapisać do szkółki pływackiej. Dziś mogły sprawdzić swoje umiejętności pod okiem sympatycznych młodych ludzi z klubu Shark i ich prezesa Przemysława Burzyńskiego – przyznała pani Dorota, mama 4-letniej Oli i 5-letniej Agatki.

Ratownicy z WOPR

W programie imprez z okazji kolejnego finału WOŚP nie zabrakło także „Pokazu ratownictwa wodnego” (17:00) w wykonaniu Drużyny WOPR nr2 działającej przy Krytej Pływalni w Sierpcu. – Przeprowadziliśmy pozorowana akcję ratowniczą najpierw z użyciem boji SP (holowanie - przyp. aut.), a w kolejnym przypadku z użyciem koła ratowniczego. Kolejnym elementem pokazu było podjęcie tonącego po urazie kręgosłupa z użyciem deski ortopedycznej – wyjaśnił kierownik Drużyny WOPR nr2 przy KP w Sierpcu, Dariusz Dądalski.  

Razem dla orkiestry

Podobnie, jak w roku ubiegłym wszystkie wpłaty z biletów wstępu były tego dnia przeznaczone na konto fundacji WOŚP. Dla, co dziesiątej osoby, która odwiedziła tego dnia pływalnię przygotowano nagrodę niespodziankę, a także słodycze dla dzieci. Przyjście na basen oprócz wartości sportowo - rekreacyjnych miało tego dnia dodatkowo wymiar charytatywny, bo ratujący życie dzieci i godną opiekę medyczną seniorów.  – Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili Krytą Pływalnię. Zagraliśmy razem dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a więc zarówno dla dzieci, jak i dla seniorów i to jest najważniejsze. W tym roku zebraliśmy na pływalni dokładnie 221 złotych i 54 grosze - podsumował Marek Iwiński, kierownik Krytej Pływalni. Fotki z WOŚP na pływalni już niebawem w dziale Galeria.

INFO

 

 
Waterpolo PDF Drukuj Email

Waterpolo na pływalni

Trenerzy Mazowieckiej Kadry Młodzików w piłce wodnej wybrali sierpecką Krytą Pływalnię, jako miejsce zgrupowania i selekcji młodzieży. Jest to również forma przygotowań przed zbliżającym się wznowieniem rozgrywek ligowych.  

Reprezentanci  Mazowieckiej Kadry Młodzików swój przyjazd do Sierpca awizowali już w pierwszej połowie 2012 roku, ale ze względów finansowych ta wizyta niestety wcześniej nie była możliwa. Przyjazd ekipy Kadry Mazowsza, która w większości opera się na młodych graczach Legii Warszawa stał się  możliwy dzięki środkom finansowym pozyskanym dla klubu dosłownie tuż przed końcem roku. – Fundusze otrzymaliśmy dopiero w grudniu i musieliśmy je szybko (do końca roku - przyp. aut.) wydać i rozliczyć. Wybraliśmy sierpecką pływalnię, bo zaoferowała najkorzystniejsze warunki finansowe. Co do bazy sportowo - lokalowej znamy dobrze basen w Sierpcu, gdyż w ubiegłych latach już tu gościliśmy na zgrupowaniach i treningach – wyjaśnia Donat Oleksów, trener kadry Mazowsza Młodzików i trener sekcji piłki wodnej Legii.   

Od UKPW 44 do Legii

Nowa sekcja Legii Warszawa, czyli sekcja piłki wodnej powstała późną jesienią 2012. Wcześniej występujący od 2003 roku zespół UKPW 44 Warszawa od tego sezonu, na mocy umowy z ITI o wykorzystaniu nazwy i herbu klubu, występować będzie, jako Legia. Legioniści oficjalnie wystartowali już w dwóch turniejach Pucharu Polski, seniorów i młodzieżowych. Rozgrywki ligowe sekcja seniorska rozpocznie w styczniu 2013 roku.

Klub posiada drużyny młodzieżowe, od najmłodszych, czyli dzieci przez młodzików, kadetów, po juniorów. Na początku grudnia juniorzy młodsi Legii wzięli udział w mocno obsadzonym międzynarodowym turnieju na basenie przy ul. Potockiej w Warszawie. W zawodach wystartowały zespoły z Bratysławy, Lwowa oraz WTS Bytom (w miejsce ekipy z Kiszyniowa, która musiała wycofać się z zawodów). Gospodarze zajęli w nim drugie miejsce.

Tylko miejsca na podium

Rozgrywki ligowe seniorzy Legii rozpoczną już w styczniu. Klub wystartuje w jedynej w Polsce klasie rozgrywkowej, czyli I lidze, która liczy siedem zespołów. Celem zespołu w sezonie 2012/2013 ma być walka o medale na wszystkich możliwych frontach. Co zresztą mocno podkreśla trener, Donat Oleksów, który w latach 80-tych był zawodnikiem istniejącej jeszcze wówczas sekcji piłki wodnej Legii. W Sierpcu z kolei młodzi adepci piłki wodnej są na zgrupowaniu wstępnym zawodników do Mazowieckiej Kadry Młodzików. – Trenujemy dwa razy dziennie po 1,5 godziny przez wszystkie 5 dni pobytu. Póki, co, jako klub mamy za sobą udany poprzedni sezon, w którym zdobyliśmy Mistrzostwo Polski w kategorii junior młodszy, II miejsce MP w kat. junior, II miejsce MP w kat. młodzik. Ponadto drużyna seniorów zajęła trzecie miejsce w Pucharze Polski. Plany mamy ambitne, chcemy stanąć na podium we wszystkich kategoriach wiekowych w rozgrywkach ligowych i przyciągnąć do tego pięknego sportu jak najwięcej dzieci i młodzieży – mówi Radosław Liszewski, asystent trenera kadry Mazowsza i jednocześnie najmłodszy sędzia I ligowy piłki wodnej w Polsce. Miejmy nadzieję, że legioniści odniosą planowane sukcesy i już w roku 2013 odwiedzą ponownie sierpecką Krytą Pływalnię. Jest duża szansa, że w przyszłości drużyna z Warszawy rozegra w naszym mieście pokazowy mecz piłki wodnej w ramach promocji tej widowiskowej dyscypliny sportu. Fotki ze zgrupowania już w dziale Galeria zdjęć. 

INFO

 
 


Strona 23 z 31