Jesteś:

Home
Najnowsze artykuły
Zawody szkolne LO PDF Drukuj Email

Prawie 100 licealistów na basenie

Już po raz trzeci uczniowie sierpeckiego Liceum Ogólnokształcącego rywalizowali w mistrzostwach szkoły w pływaniu. Podczas zawodów ustanowiono aż pięć nowych rekordów szkoły.

Kryta Pływalnia w Sierpcu była gospodarzem III edycji Mistrzostw Liceum Ogólnokształcącego w Pływaniu. Na starcie stanęli uczniowie i uczennice tej szkoły w konkurencjach indywidualnych (50m stylem grzbietowym, 50m stylem klasycznym i 50m stylem dowolnym oraz 100m stylem zmiennym), a także 15 sztafet reprezentujących poszczególne klasy (łącznie 90 zawodników) płynących w nietypowej sztafecie na dystansie 6x25m stylem dowolnym. Uzyskano wiele bardzo dobrych wyników w tym kilka nowych rekordów szkoły.              

Wymazali stare rekordy

W sportowych kronikach szkoły zapisali się: Klaudia Szewczyk - 50m stylem grzbietowym (czas: 37,62s), Oliwia Szewczyk - 50m stylem klasycznym (czas: 44,87s), Filip Bagiński - 50m stylem grzbietowym (czas: 32,67s), Filip Bagiński - 50m stylem klasycznym (czas: 37,50s), Filip Bagiński - 100m stylem zmiennym (czas: 1.11,77s), którzy wymazali z tabel poprzednie rekordy LO. – Bardzo widowiskowa była jak zwykle konkurencja sztafet klasowych, która tak, jak w ubiegłych latach polegała na przepłynięciu w koszulce dystansu 6x25m. Najwięcej trudności dostarczały oczywiście zmiany koszulki, dzięki którym szanse nawet słabiej płynących sztafet były bardziej wyrównane. Zwycięstwo odniosła tutaj sztafeta klasy III c, drugie miejsce zajęła klasa II b a trzecie klasa III d – powiedział Krzysztof Domański, nauczyciel wychowania fizycznego z LO Sierpc i współorganizator zawodów.

Szkolni multimedaliści 

Niespodziankę sprawiła debiutująca w imprezie I e (czwarta lokata), której do podium zabrakło łącznie tylko 6 sekund. Multimedalistami w kategoriach indywidualnych zostali Filip Bagiński (4 x złoto), Kacper Wysocki (3 x srebro) oraz Mateusz Kędzierski (2 x brąz) wśród chłopców oraz Martyna Kłobukowska (1 x złoto, 1 x srebro), Klaudia Szewczyk (1 x złoto, 1 x srebro), a także Karolina Budka (1 x srebro, 1 x brąz) wśród dziewcząt. Można pogratulować uczestnikom III Mistrzostw LO w Pływaniu wielu wartościowych wyników. Oby w przyszłym roku wystartowała jeszcze większa liczba zawodniczek i zawodników oraz jakże efektownych i widowiskowych sztafet klasowych. Fotografie z zawodów juz w Galerii.

INFO

 

WYNIKI

Wyścigi sztafet

1. III c  2:10,09

2. II b   2:14,46

3. III d  2:16,67

4. I e    2:22,79

5. II e   2:27,59

6. III g  2:30,99

7. III h  2:32,58

8. III a  2:45,71

9. II d   2:52,36

10. I d  2:57,64

11. I f  2:59,72

12. II g 3:09,07

13. I g  3:29,17

14. I a  dyskwalif.

15. I c  dyskwalif. 

 

 
INFORMACJA SZKÓŁKI PŁYWACKIE PDF Drukuj Email

INFORMACJA

Uprzejmie przypominany, że zgodnie z grafikiem zajęć przekazanym rodzicom i opiekunom podczas wrześniowych zebrań dotyczących Szkółki Pływackiej „Delfin”  działającej przy Krytej Pływalni w Sierpcu, w dniach 25 grudnia 2012 – 7 stycznia 2013 obowiązuje przerwa świąteczna. Pierwsze zajęcia w nowym roku odbędą się 8 stycznia.

ADMIN   

 
Mikołajki na plywalni PDF Drukuj Email

 

Piraci i Mikołaj na pływalni


Wiele uroczych niespodzianek dla dzieci przygotowali podczas „Mikołajek” organizatorzy tegorocznych szkółek pływackich dla dzieci. Maluchy m.in. stoczyły piracką bitwę, a pod koniec zajęć spotkały się ze św. Mikołajem. 


Podobnie, jak przed rokiem ze względu na sporą ilość grup dziecięcych, jakie uczęszczają  na szkółkę pływacką jej organizatorzy „Szkółkowe Mikołajki” musieli rozłożyć na dwa dni. Oczywiście uczestniczące w zajęciach maluchy nie miały zielonego pojęcia o niespodziankach, jakie w tych dniach miały na nich czekać na sierpeckiej pływalni. Co istotne w tym roku „Mikołajki” były wspólnym dziełem działającej przy Krytej Pływalni szkółki pływackiej „Delfin” oraz szkółki pływackiej firmy „Swim Magic”.

Czas na zabawę

Odmiennie niż rok temu już od początku mikołajkowych zajęć instruktorzy postawili na zabawę. – Ten dzień to taka swoista nagroda dla wszystkich uczestników szkółek. Dzieci trenują solidnie od połowy września, a dziś mają prawo do dobrej i wesołej zabawy – przyznał Michał Jankowski, instruktor szkółki „Delfin”. Starsze grupy wiekowe korzystały z dużej niecki, gdzie rozpoczęły te wyjątkowe zajęcia od pływania na dmuchanym kole zwanym „Ufo” oraz zabawy na dwóch dmuchanych kołach ślizgowych. Średniaki również ochoczo baraszkowały na dużym akwenie wywracani co i rusz ze swoich kół przez swoich instruktorów do wody, którzy dodatkowo zorganizowali im konkurs skoku na ślizgacza. 

Bitwa morska na brodziku

Najmłodsze grupy wiekowe najpewniej czuły się jednak na małej niecce. Maluchy szybko zajęły miejsca na dwóch kolorowych kołach ślizgowych zacumowanym na brzegu tzw. „brodziku”. Niektóre dzieci miały sporego stracha, aby wsiąść na to pływające cudu. Potem rozpoczęła się piracka bitwa na całego. Zarówno z „Ufo”, jak i z kolorowego „ślizgacza”, co chwila ktoś lądował za burtą, ale wszyscy rozbitkowie szczęśliwie dopływali do brzegu asekurowani przez szkółkowych opiekunów i ratowników. Pod koniec zajęć dzielnych pływaków odwiedził św. Mikołaj, który przyniósł dla wszystkich słodkie podarunki. Dzieciaki z radością podchodziły do wesołego gentlemana z biała bródką, który nie stronił od robienia z pływakami pamiątkowych fotek, które są już do obejrzenia w Galerii zdjęć.       

INFO

 

 

 
Życzenia PDF Drukuj Email

 
Akcja charytatywna PDF Drukuj Email

Wspólnie zbieramy na Zabawę Choinkową

 

Na Krytej Pływalni w Sierpcu oraz w Starostwie Powiatowym ruszyła charytatywna akcja „Podziel się tym, co masz” organizowana we współpracy z sierpeckim oddziałem Caritas.

 

Do kartonowych pudeł pracownicy Starostwa Powiatowego i Krytej Pływalni oraz wszyscy chętni odwiedzający Starostwo i Pływalnię, a którym los dzieci z najbardziej potrzebujących sierpeckich rodzin nie jest obcy wrzucają w tym roku zabawki.

Drugi raz na pływalni

– Z sierpeckim oddziałem Caritas współpracuję już od wielu lat. W 2009 roku miałem przyjemność koordynować taką akcję w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sierpcu, a w 2011 na Pływalni. Tym razem dzięki aprobacie kierownika Krytej Pływalni Marka Iwińskiego możemy zbierać dary na choinkowe paczki po raz drugi na terenie Krytej Pływalni. Oczywiście całym motorem napędowym tego przedsięwzięcia jest, jak zawsze pani Hanna Wiktor - przewodnicząca, działającego przy parafii farnej, sierpeckiego oddziału Caritas Diecezji Płockiej. Cieszy, iż w tym roku do akcji włączyło się (nie po raz pierwszy - przyp.aut) jeszcze więcej sierpeckich przedszkoli i szkół – wyjaśnia Przewodniczący Komisji Spraw Społecznych Rady Powiatu Sierpeckiego, Mariusz Turalski.

Autka i lalki

Co istotne wolontariusze liczą także na pomoc z poza Pływalni i Starostwa. Mają nadzieję na hojność pracowników tych dwóch placówek oraz gości odwiedzających Starostwo Powiatowe, a także wszystkich korzystających z Krytej Pływalni w Sierpcu. Wszyscy muszą się śpieszyć, bo do zabawy choinkowej (26 stycznia w CKiSz) pozostało już niewiele czasu, a przecież wszyscy chcemy by tegoroczny św. Mikołaj był naprawdę bogaty. Póki, co, w świątecznych kartonach pojawiły się pierwsze pluszowe maskotki, samochodziki oraz lalki. Patrząc na tempo, w jakim pracownicy Starostwa Powiatowego i Krytej Pływalni zapełniają te wyjątkowe świąteczne kartonowe pudła możemy być spokojni, iż na twarzach dzieci z rodzin wielodzietnych, matek samotnie wychowujących swoje pociechy oraz rodzin najbardziej potrzebujących będących pod opieka Caritasu i MOPS zagości podczas Zabawy Choinkowej prawdziwy uśmiech.

ADMIN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Strona 24 z 31