Jesteś:

Home
Najnowsze artykuły
Kurs instruktorski PDF Drukuj Email

 

Kurs instruktorski już na półmetku

 

Uczestnicy kursu na instruktora pływania wzięli już udział w czterech z siedmiu zjazdów. Podczas sobotnio - niedzielnych zajęć osiemnastu kandydatów na instruktora bierze udział w części ogólnej (wykłady) oraz specjalistycznej (ćwiczenia, praktyki).

Polska Akademia Sportu w Warszawie wspólnie z Krytą Pływalnią w Sierpcu zorganizowały kurs na instruktora pływania. Tego typu kursu nie organizowano w naszym powiecie od wielu lat. W ogóle Polska Akademia Sportu niezbyt często organizuje kursy na instruktora pływania poza swoimi obiektami w stolicy. Organizacja weekendowego (w formule sobota - niedziela) kursu w Sierpcu w dniach 14 kwietnia – 26 maja świadczy o tym, iż sierpecka pływalnia spełniła wszystkie wymagania formalne, aby gościć jego uczestników.

Ważnym elementem rozpoczętego już 14 kwietnia kursu jest bez wątpienia część ogólna (wykłady) – 100 godzin lekcyjnych (75 zegarowych). Ta część kończy się egzaminem ogólnym (pisemny lub ustny), a kursantom przysługuje jedna bezpłatna poprawka w wyznaczonym terminie. Równie istotnym elementem kursu jest jego część specjalistyczna (wykłady, ćwiczenia, samokształcenie, praktyki) – 96 godzin lekcyjnych (72 zegarowe). Ta część kończy się egzaminem specjalistycznym (na basenie), a kursantom przysługuje jedna bezpłatna poprawka. Uczestnicy kursu musza także zaliczyć praktyki instruktorskie w liczbie 20 godzin lekcyjnych (15 zegarowych). Odbywają się one w trakcie trwania kursu w dowolnie wybranym klubie sportowym lub rekreacyjnym.

Planowany ogólny program kursu na instruktora pływania składa się z 22 elementów. Z pewnością do najważniejszych z nich należą: technika pływania sportowego poszczególnymi stylami pływackimi, podstawy naboru i selekcji do sportu pływackiego, podstawy treningu pływackiego dzieci i młodzieży, pedagogiczne oraz psychologiczne aspekty pracy instruktora, zasady bezpieczeństwa na pływalniach. Program kursu kładzie także duży nacisk na: fizjologiczne i biomechaniczne podstawy pływania, przepisy pływania, rolę rozgrzewki w treningu pływackim, technikę wykonywania skoków startowych i nawrotów, podstawy treningu sportowego u dzieci i młodzieży, pływanie niemowląt oraz aqua aerobic i podstawy ratownictwa wodnego.

Kurs kończy się Egzaminem Instruktorskim zdawanym przez państwowa komisją. Osoby, które zaliczą egzamin otrzymają: zaświadczenie, legitymację instruktorską, certyfikat w języku angielskim oraz zgłoszenie do bazy absolwentów. Wszystkim kursantom w imieniu Krytej Pływalni w Sierpcu życzymy powodzenia podczas egzaminów.

ADMIN

 

 
SZKOLNE ZAWODY PLYWACKIE PDF Drukuj Email

IV SZKOLNE ZAWODY PŁYWACKIE ZSZ NR2 w SIERPCU

Kryta Pływalnia w Sierpcu gościła uczestników IV Szkolnych Zawodów w Pływaniu Dziewcząt i Chłopców o „Puchar Dyrektora szkoły”.


W zawodach wzięli udział m.in. dyrektor ZSZ nr2 Lilla Olejniczak oraz kierownik Krytej Pływalni Marek Iwiński. Zawody otworzyła oficjalnie dyrektor szkoły Lilla Olejniczak witając przybyłych gości, zawodników, ratowników oraz organizatorów. Zawody

przebiegały zgodnie z regulaminem, który przewidywał serie na czas stylem dowolnym.

Wśród dziewcząt pierwsze miejsce i Puchar Dyrektora ZSZ nr2 otrzymała uczennica klasy IV CTE Agnieszka Słabkowska. Drugą lokatę zajęła uczennica klasy III LPI Anna Dębska. Trzecie miejsce na podium zajęła uczennica klasy II BTE Aleksandra Gołębiewska. Wśród chłopców pierwsze miejsce i Puchar Dyrektora Szkoły zdobył uczeń klasy I TI Paweł Okraszewski, a drugie uczeń klasy IV bTI Filip Chojnowski. Trzecią lokatę zajął uczeń klasy III BTI Hubert Mazurowski.

Wszyscy wymienieni zawodnicy otrzymali medale i dyplomy. Zawody przebiegały w miłej i sympatycznej atmosferze. Organizacją zawodów zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego Maria Studzińska i Joanna Dudzińska. Szczególne podziękowania organizatorzy kierują do Marka Iwińskiego kierownika Krytej Pływalni w Sierpcu. Kolejne mistrzostwa już za rok.

NEWS

 
Trójka gościła na plywalni PDF Drukuj Email

 

IV SZKOLNE ZAWODY PŁYWACKIE SP NR 3 W SIERPCU

Już po raz czwarty uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr3 w Sierpcu powitali wiosnę na sportowo. W dniu 21 marca odbyły się IV Szkolne Zawody Pływackie pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Zawody odbyły się na Krytej Pływalni w Sierpcu, która była jednocześnie ich współorganizatorem w tym roku. Celem całego przedsięwzięcia było upowszechnienie pływania i aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży, propagowanie idei fair play i sportowej rywalizacji oraz inspirowanie uczniów szkoły do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach wiekowych:  klas I – III oraz IV –IV. Zawodnicy pokonywali wyznaczone  dystanse w dwóch stylach  - dowolnym i grzbietowym . Za zajęte miejsca nagradzani byli dyplomami i medalami.  Dodatkową atrakcją była sztafeta 6x25m, która miała wyłonić zwycięzcę spośród klas IV, V i VI. Przy gorącym dopingu kibiców pływacy w pięknym stylu walczyli o miejsca i nagrody. A doping był naprawdę niesamowity i przygotowany niezwykle profesjonalnie. Każda klasa miała przygotowaną własną przyśpiewkę zagrzewającą do boju ich pływających kolegów i koleżanki. Nie zabrakło transparentów i mini sztandarów z logo danej klasy.

Poziom zawodów był wysoki, natomiast szybko można było dostrzec różnicę pomiędzy dziećmi pływającymi czysto rekreacyjnie, a tymi ze szkółki działającej na Krytej Pływalni. Najlepsze wyniki osiągały jednak młode talenty, na co dzień trenujące w Klubie Pływackim „Shark” Sierpc. Wartym podkreślenia jest fakt, iż nad sprawnym prowadzeniem całych zawodów przez cały czas ich trwania czuwała dyrektor SP nr3 w Sierpcu, pani Grażyna Krawczyńska, znana ze swojej sympatii do sportu. Młodym pływakom życzymy, aby w kolejnej edycji zawodów poprawili swoje rekordy życiowe, a pani Jolancie Nawrockiej ze SP nr3 w Sierpcu dziękujemy za Wyniki IV Szkolnych Zawodów Pływackich.

INFO


Zdjęcia z zawodów


Wyniki

KL I  - 25m stylem dowolnym-dziewczęta

I m Gabrysia Długokęcka

II m Marta Włoczewska

III m Patrycja Rama

KL I - 25m stylem dowolnym- chłopcy

I m Maciej Pawłowski

II m Adam Bogucki

III m Filip Nawrocki

III m Wojciech Krzemiński

KL II - 25m stylem dowolnym- dziewczęta

I m Oliwia Ostrowska

II m Laura Szewczyk

III m Wiktoria Brodzińska

KL II - 25m stylem dowolnym –chłopcy

I m Kacper Gołkowski

II m Mateusz Kędzierski

III m Paweł Zimerman

KL II - 25m stylem grzbietowym- dziewczęta

I m Oliwia Ostrowska

II m Laura Szewczyk

III m Malwina Skrzyńska

KL II - 25m stylem grzbietowym –chłopcy

I m Kacper Gołkowski

II m Jakub Gumiński

III m Mateusz Kędzierski

KL III - 25m stylem dowolnym-dziewczęta

I m Dominika Krzemińska

II m Patrycja Purzycka

III m Wiktoria Szczygielska

KL III - 25m stylem dowolnym-chłopcy

I m Jakub Malinowski

II m Dominik Maciuszkiewicz

II m Kamil Tłusty

III m Kamil Mroczkowski

KL III - 25m stylem grzbietowym-dziewczęta

I m Amelia Wierzbicka

II m Sylwia Przybyszewska

III m Dominika Krzemińska

KL III - 25m stylem grzbietowym- chłopcy

I m Jakub Malinowski

II m Kamil Tłusty

III m Dominik Maciuszkiewicz

KL IV - 25m stylem dowolnym-dziewczęta

I m Agata Czachorowska

II m Julia Żmijewska

III m Małgorzata Wojtas

KL IV - 25m stylem dowolnym-chłopcy

I m Mateusz Frej

II m Łukasz Cichy

III m Mateusz Kościelski

KL IV - 25m stylem grzbietowym –dziewczęta

I m Agata Czachorowska

II m Julia Żmijewska

III m Małgorzata Wojtas

KL IV - 25m stylem grzbietowym-chłopcy

I m Mateusz Frej

II m Łukasz Cichy

III m Mateusz Kościelski

KL V - 50m stylem dowolnym-dziewczęta

I m Laura Wilczak

II m Joanna Szymańska

III m Alicja Laskowska

KL V - 50m stylem dowolnym-chłopcy

I m Oliwer Gajda

II m Filip Zalewski

III m Tobiasz Chęciński

KL V - 50m stylem grzbietowym-dziewczęta

I m Anna Przybyszewska

II m Lidia Lewandowska

III m Karolina Chrzanowska

KL V - 50m stylem grzbietowym-chłopcy

I m Oliwer Gajda

II m Filip Zalewski

III m Tobiasz Chęciński

KL VI - 50m stylem dowolnym-dziewczęta

I m Anna Wojtas

II m Dominika Krzemińska

III m Marta Lasek

KL VI - 50 m stylem dowolnym-chłopcy

I m Bartosz Mazurowski

II m Adam Staniszewski

III m Łukasz Bogucki

KL VI - 50 m stylem grzbietowym- dziewczęta

I m Patrycja Rębacz

II m Anna Wojtas

III m Kinga Bartkowska

KL VI - 50 m stylem grzbietowym –chłopcy

I m Bartosz Mazurowski

II m Łukasz Bogucki

III m Kacper Pufelski

SZTAFETA 6 X 25 M - KL IV

1. Kl. IV A

2. Kl. IV D

SZTAFETA 6 X 25 M - KL V

1. Kl. V D

2. Kl. VB

SZTAFETA 6 X 25 M - KL VI

1. Kl. VI D

2. Kl. VI B

 

 
Życzenia Świąteczne PDF Drukuj Email

Wesołych Świąt Wielkanocnych


życzą
Pracownicy
Krytej Pływalni w Sierpcu

 

 
Kurs na instruktora Pływania PDF Drukuj Email

Polska Akademia Sportu

w Warszawie

wspólnie z KRYTĄ PŁYWALNIĄ w Sierpcu

organizuje kurs na instruktora

PŁYWANIA

Kurs odbędzie się na obiektach Krytej Pływalni w Sierpcu

w systemie weekendowym w formule sobota – niedziela.

(Jest to kurs na zawodowe uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej, specjalność: pływanie)

 

ORGANIZATORZY:

  • Polska Akademia Sportu – www.kursyinstruktorskie.edu.pl - wpis nr 1030 K - placówka kształcenia ustawicznego, prowadząca kursy dla dorosłych w zakresie uprawnień instruktora rekreacji ruchowej, trenera osobistego (personalnego), menedżera sportu orz instruktora odnowy biologicznej. Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dziennik Ustaw 2006 nr 31 poz. 216) oraz Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2010 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania (Dziennik Ustaw 2010 nr 82 poz. 537)

  • Kryta Pływalnia w Sierpcu – jest zakładem budżetowym Starostwa Powiatowego w Sierpcu. Przedmiotem działalności Krytej Pływalni jest realizacja zadań w zakresie kultury fizycznej mających na celu zapewnienie rozwoju psychofizycznego, doskonalenia uzdolnień sprawności fizycznej człowieka, a także zachowanie i przywracanie jego zdrowia. Cel ten jest realizowany w szczególności przez redakcję, wychowanie fizyczne, rehabilitację ruchową i sport. Ponadto Kryta Pływalnia organizuje, współorganizuje lub udostępnia obiekt celem organizowania imprez sportowych, rekreacyjnych, zawodów, spotkań, kursów, konferencji, zjazdów oraz świadczy usługi hotelarskie.

 


I. Uprawnienia kursu instruktora pływania

Po zaliczonym kursie i zdanym egzaminie instruktorskim kursant otrzymuje legitymację instruktora rekreacji ruchowej w danej specjalności wg wzoru. Absolwent kursu uzyskuje uprawnienia zawodowe zgodne z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Legitymacja wystawiana jest max. w ciągu 2-3 TYGODNI od zdania egzaminu! Dodatkowo absolwent otrzymuje CERTYFIKAT INSTRUKTORSKI w języku angielskim ze szczegółowym programem kursu, numerem, podpisem i pieczątką wg standardów, pozwalającym na podjęcie legalnej pracy w krajach UE. 

Kurs instruktora pływania przygotowuje i uprawnia absolwentów do pracy w klubach rekreacyjnych i komercyjnych, ośrodkach sportu, rekreacji i kultury, placówkach wypoczynku, na obozach i koloniach, prowadzenia zajęć w ramach lekcji wychowania fizycznego (podniesienie kwalifikacji zawodowych nauczycieli). Absolwent może także założyć własną szkółkę lub klub rekreacyjny w formie działalności gospodarczej i prowadzić komercyjne zajęcia z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Kurs może być też doskonałym odświeżeniem i usystematyzowaniem wiadomości dla osób już prowadzących zajęcia.

Wszystkie legitymacje wydaje Rektor Polskiej Akademii Sportu, następnie są one rejestrowane w bazie absolwentów i mogą być honorowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Legitymacja instruktorska jest dokumentem uprawniającym do pracy w charakterze instruktora! Legitymacja wygląda następująco: Format 147 x 99 mm, wykonanie na papierze białym, oprawa twarda, imitacja skóry w kolorze czerwonym.

 

 

II. Struktura kursu instruktora pływania w Sierpcu

 

· Część ogólna (wykłady) – 100 godzin lekcyjnych (75 godzin zegarowych). Z tej części zwolnieni są absolwenci studiów wyższych (licencjackich, magisterskich i podyplomowych) kierunku wychowanie fizyczne lub turystyka i rekreacja, absolwenci części ogólnej kursu instruktora rekreacji ruchowej lub sportu jak również instruktorzy innych dyscyplin i specjalności z państwową legitymacją instruktorską. Ta cześć kończy się egzaminem ogólnym (pisemny lub ustny). Przysługuje 1 bezpłatne poprawka w wyznaczonym terminie. Materiały i zagadnienia egzaminacyjne dostępne są na stronie internetowej www.kursyinstruktorskie.edu.pl, zakładka strefa dla kursantów. Login i hasło podane będzie na pierwszych zajęciach.

Osoby, które z ważnych przyczyn (zdrowotnych, osobistych) nie mogą być na danych zajęciach z części ogólnej mają obowiązek uzupełnić wiadomości z materiałów dostępnych na stronie internetowej.

 

· Część specjalistyczna (wykłady, ćwiczenia, samokształcenie, praktyki) – 96 godzin lekcyjnych (72 zegarowych). Ta część kończy się egzaminem specjalistycznym. Przysługuje 1 bezpłatna poprawka w wyznaczonym terminie. Szczegółowe wymagania egzaminacyjne, zasady uczestnictwa w zajęciach i odrabiania nieobecności podane będą na pierwszych zajęciach.

 

· Praktyki instruktorskie - w liczbie 20 h lekcyjnych (15 zegarowych) odbywane są w trakcie kursu w dowolnie wybranym klubie sportowym lub rekreacyjnym. Zakres praktyk: hospitowanie zajęć prowadzonych przez instruktorów klubu, demonstrowanie ćwiczeń, asystowanie instruktorom, prowadzenie rozgrzewki oraz fragmentów zajęć. Zaliczeniem praktyk i warunkiem wydania legitymacji instruktorskiej jest złożenie wypełnionego dziennika z wymaganymi pieczęciami i podpisami. Dziennik praktyk instruktorskich i skierowanie na praktykę można pobrać ze strony internetowej www.kursyinstruktorskie.edu.pl, zakładka strefa dla kursantów. Login i hasło podane będzie na pierwszych zajęciach.

 

 

III. Terminy i miejsce zajęć kursu instruktora pływania w Sierpcu

 

Zajęcia z części ogólnej będą się odbywały w formie e-learningowej (materiały na stronie internetowej).  Polska Akademia Sportu uzyskała oficjalną zgodę na prowadzenie części ogólnej w tej formie. Egzamin pisemny z części ogólnej zaplanowany jest na koniec kursu.

 

Zajęcia z części specjalistycznej będą się odbywały na Krytej Pływalni w Sierpcu,
zajęcia w soboty i niedziele po ok 4 h zegarowe

Dokładne godziny zajęć zostaną podane przed rozpoczęciem kursu.

 

 

IV. Uczestnicy kursu instruktora pływania w Sierpcu

 

Uczestnikami kursu mogą być osoby posiadające:

1. Co najmniej średnie wykształcenie (wymagane jest dostarczenie do rozpoczęcia kursu dokumentu potwierdzającego uzyskane wykształcenie: średnie lub wyższe)
2. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków
3. Brak przeciwwskazań lekarskich do udziału w kursie instruktorskim
4. Wysoką sprawność fizyczną

5. Umiejętność pływania przynajmniej 3 stylami (na egzaminie do oceny są 4 style)

 

 

V. Planowana kadra kursu instruktora pływania w Sierpca

 

Kadra prowadząca zajęcia zostanie ustalona na miesiąc przed rozpoczęciem kursu.

 

 

VI. Cena kursu instruktora pływania

 

Łączna cena kursu to 1540zł, kwota ta zawiera następujące składniki:

- 350 zł Część ogólna (forma e-learningowa)

Z części ogólnej zwolnieni są absolwenci studiów wyższych (licencjackich, magisterskich i podyplomowych) kierunku wychowanie fizyczne lub turystyka i rekreacja, absolwenci części ogólnej kursu instruktora rekreacji ruchowej lub sportu jak również instruktorzy innych dyscyplin i specjalności z państwową legitymacją instruktorską

- 990 zł Część specjalistyczna zajęcia (teoretyczno – praktyczne na pływalni) w soboty i niedziele

- 100 zł Koszt otrzymania kompletu zaświadczeń o ukończeniu kursu (po zaliczeniu egzaminu!)

- 100 zł Wpisowe (Organizator pobiera wpisowe w wysokości 100 zł na koszty organizacyjne).

Dopuszcza się możliwość rozłożenia płatności na raty, przy czym ostatnia rata musi być uiszczona przed rozpoczęciem kursu. Dla chętnych wystawiamy rachunki za udział w kursie.

Istnieje możliwość sfinansowania kursu przez zakład pracy kursanta lub inne podmioty. W cenę kursu wliczone są: zajęcia teoretyczne, zajęcia praktyczne, wynajem obiektów, skierowanie na praktyki instruktorskie, materiały do zajęć.

 

Kurs kończy się Egzaminem Instruktorskim zdawanym przed państwową komisją. Osoby, które zaliczą egzamin, otrzymają: zaświadczenie, legitymację instruktorską, certyfikat w języku angielskim, zgłoszenie do bazy absolwentów.

UWAGA!!!

W przypadku rezygnacji uczestnika z udziału w kursie (na 7 dni przed rozpoczęciem kursu) wpisowe przepada na rzecz organizatora tytułem kosztów manipulacyjnych.

 

 

VII. Planowany ogólny program kursu instruktora pływania w Sierpcu

 

1. Technika pływania sportowego poszczególnymi stylami pływackimi oraz skoków startowych i nawrotów.

2. Podstawy naboru i selekcji do sportu pływackiego.

3. Podstawowa sprawność fizyczna zawodnika uprawiającego pływanie.

4. Podstawy treningu pływackiego dzieci i młodzieży.

5. Sport pływacki aktywnością całożyciową.

6. Pedagogiczne, psychologiczne i socjologiczne aspekty pracy instruktora pływania.

7. Zasady bezpieczeństwa na pływalniach.

8. Odpowiedzialność cywilna i karna instruktora pływania.

9. Przygotowanie ogólnorozwojowe w treningu pływackim.

10. Podstawy biomechaniki pływania sportowego.

11. Fizjologiczne i biomechaniczne podstawy pływania.

12. Organizacja polskiego sportu pływackiego.

13. Przepisy pływania.

14. Podstawowe cechy środowiska wodnego, znajomość sił działających na człowieka.

15. Rola rozgrzewki w treningu pływackim.

16. Zabawy i gry w wodzie bardzo płytkiej, płytkiej i średnio głębokiej. Rola ćwiczeń oswajających z wodą.

17. Technika pływania sportowego poszczególnymi stylami pływackimi: delfinem, grzbietem, klasykiem i kraulem.

18. Technika wykonywania skoków startowych i nawrotów do poszczególnych stylów.

19. Metodyka nauczania pływania sportowymi stylami pływackimi: kraulem, grzbietem, klasykiem i delfinem oraz skoku startowego i nawrotów.

20. Podstawy treningu sportowego w pływaniu dla dzieci i młodzieży.

21. Wykorzystanie specjalistycznego sprzętu w treningu sportowym dzieci i młodzieży.

22. ewentualnie także Pływanie niemowląt, Aqua aerobic, Podstawy ratownictwa wodnego

Szczegółowy program i treści zostaną przedstawione na pierwszych zajęciach.

 

 

VIII. Procedura zgłoszenia na kurs instruktora pływania w Sierpcu

 

1. Wpłacić pierwszą ratę 400 zł (lub pełną kwotę) na konto bankowe:

Kryta Pływalnia w Sierpcu

ul. Mjra. H. Sucharskiego 2

09-200 Sierpc

NIP: 776-15-83-496

Nr konta: 27 8213 0008 2007 0500 6980 0001

tytułem: IMIĘ I NAZWISKO, ADRES, PESEL

z dopiskiem: KURS INSTRUKTORA PŁYWANIA

 

2. Zapisać się na kurs – wypełniając formularz zgłoszenia dostępny w biurze Krytej Pływalni, spełnienie 1 i 2 pkt. gwarantuje miejsce na kursie

 

3. Zebrać wymagane dokumenty:

3.1. Kserokopię ukończenia szkoły średniej lub świadectwa dojrzałości lub dyplomu ukończenia studiów

3.2. Kserokopię potwierdzenia wpłaty lub przelewu (całej kwoty)

3.3. 2 zdjęcia legitymacyjne (format 3,5 cm x 4,5 cm) podpisane na odwrocie

3.4. Wypełnione i podpisane własnoręcznie podanie o przyjęcie na kurs (do pobrania w biurze)

3.5. Kserokopię dokumentu zwalniającego z części ogólnej (tylko dla zwolnionych) - np. dyplomu ukończenia studiów wychowania fizycznego, legitymacji instruktorskiej, zaświadczenia o ukończeniu części ogólnej

 

4. Powyższy KOMPLET dokumentów dostarczyć przed rozpoczęciem pierwszych zajęć w przezroczystej "koszulce" A4

 

IX. Dodatkowe informacje i uwagi organizacyjne kursu instruktora pływania w Sierpcu

 

- liczba miejsc jest ograniczona.

 

- o przyjęciu na kurs decyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń i wpłat.

 

- uczestnicy zgłaszają się do szatni 15 minut przed rozpoczęciem zajęć.

 

- na wszystkie zajęcia obowiązuje strój sportowy.

- zgodnie z obowiązującą ustawą o sporcie (z dnia 25 czerwca 2010 roku) osoby, które chcą prowadzić „zorganizowane zajęcia w zakresie sportu w klubie sportowym uczestniczącym we współzawodnictwie organizowanym przez polski związek sportowy” oraz osoby które chcą po 2 latach brać udział w kursie na trenera II klasy muszą uzyskać tytuł instruktora sportu w danej dyscyplinie sportu. Polska Akademia Sportu nie ponosi odpowiedzialności za przyznawanie oraz przedłużanie licencji instruktorskich i trenerskich przez okręgowe lub ogólnopolskie związki sportowe.

 

O TERMINIE ROZPOCZĘCIA KURSU WSZYSTKIE OSOBY, KYÓRE ZŁOŻYŁY SWOJE APLIKACJE ZOSTANA POWIADOMIONE TELEFONICZNIE.

 

 


Strona 28 z 31