Jesteś:

Home Aktualności Zakończenie roku "DELFIN"
Szkółka Pływacka ,,DELFIN” zakończyła sezon szkoleniowy 2017/2018. PDF Drukuj Email

W dniach 20-21 czerwca 2018r. odbyły się ostatnie podsumowujące cały rok szkoleniowy zajęcia szkółki pływackiej „Delfin”, działającej przy Krytej Pływalni w Sierpcu .
Szkółka ,,Delfin” składała się z 13 grup szkoleniowych, w zróżnicowanych kategoriach wiekowych. Kadrę instruktorską tworzyli następujący instruktorzy: Agata Urbańska, Joanna Kosiorek, Piotr Lemanowicz, Jarosław Malicki, Michał Jankowski, Michał Rutkowski .


             Na każdym z ostatnich zajęć do wszystkich zgromadzonych  młodych pływaków oraz ich rodzin Kierownik Krytej Pływalni Pan Marek Iwiński skierował słowa podziękowania i podziwu, za wytrwałość i chęć uczestniczenia w zajęciach nauki pływania. Stwierdził, że był to czas bardzo dobrze wykorzystany w trzech płaszczyznach:
    • pierwsza to nabycie umiejętności pływackich,
    • druga zdecydowana poprawa poczucia własnego bezpieczeństwa
    • trzecia poprawa ogólnej sprawności i kondycji fizycznej 
              Również słowa uznania i podziękowania zostały skierowane do instruktorów za ich zaangażowanie, za merytoryczną wiedzę i umiejętności oraz ,,mega!!! ” cierpliwość, także słowa podziękowania zostały skierowane do  osób odpowiedzialnych za sprawy organizacyjno-porządkowe, gdyż bez ich zaangażowania i wkładu pracy,  to przedsięwzięcie tak sprawnie by nie przebiegało.
               Na zakończenie Kierownik Krytej Pływalni zaprosił na kolejny sezon szkoleniowy 2018/2019 oraz zachęcił do korzystania z propozycji basenu przygotowanych na kolejne miesiące.
             Po uroczystym wstępie, wszyscy uczestnicy szkółki wzięli udział w pokazach pływackich. Dla niektórych był to pierwszy ,tak poważny występ. Starsze grupy zaprezentowały  swoje umiejętności na dystansie 50 m, w dwóch stylach : w kraulu na piersiach i na grzbiecie. Młodsze grupy miały możliwość skorzystania z dowolnego przyboru w postaci deski do pływania lub makaronu , i po skoku ze słupka startowego miały do  pokonania długość 25 m.
Wielu młodych pływaków  przepłynęło te dystanse bez żadnego problemu udowadniając, że dobrze radzą sobie w wodzie.
Mimo, że początki zajęć były trudne, nie obyło się bez łez , to wszyscy jednak przezwyciężyli swój strach i lęk, i dzisiaj śmiało mogli zaprezentować swoje umiejętności.
             Po wyczynach dzieci i młodzieży przyszedł moment na wręczenie nagród, każdy uczestnik stojąc na najwyższym stopniu podium został uhonorowany złotym medalem, pamiątkowym dyplomem oraz upominkiem rzeczowym w postaci okularów pływackich.
Na zakończenie każda z grup wraz ze swoim instruktorem została uwieczniona pamiątkowym zdjęciem. 
             Dziękuję bardzo, życzę słonecznych wakacji i do zobaczenia w przyszłym sezonie szkółkowym 2018/2019.
Podsumował Marek Iwiński –Kierownik Krytej Pływalni w Sierpcu.

GALERIA ZDJĘĆ