Jesteś:

Home Aktualności Certyfikat basenu
Certyfikat basenu PDF Drukuj Email

 

Mamy z dziećmi na basen

Sierpecka Kryta Pływalnia została zakwalifikowana do udziału w Ogólnopolskim programie „Pływajcie zdrowo”. To bez wątpienia jeden z największych sukcesów tej placówki w mijającego roku.

O tym, że na sierpeckiej pływalni działają prężnie Klub Sportowy Shark oraz szkółka pływacka jest powszechnie wiadomo. Placówka nie zapomina także o rodzinnym podejściu do pływania i rekreacji. Jeszcze w październiku KP w Sierpcu postanowiła wziąć udział w krajowym programie wspierającym rozwój niemowląt i dzieci poprzez pływanie oraz zabawę w wodzie „Pływajcie Zdrowo – resztą zajmie się Little Swimmers”.

 

Pływalnia z certyfikatem

Aby zostać zakwalifikowanym sierpecki basen musiał spełnić dość rygorystyczne wymogi zawarte w kwestionariuszu zgłoszeniowym. Były to m.in. dane dotyczące temperatury wody i powietrza na pływalni, sposobów uzdatniania wody, parametrów czystości wody, oraz zaplecza infrastrukturalnego (trybuny, szatnie, parking, gastronomia). Okazało się, że Kryta Pływalnia w Sierpcu spełnia wszystkie wymogi, co zostało potwierdzone oficjalnym certyfikatem „Pływalnia przyjazna małemu dziecku” przyznanym przez organizatora programu i ważnym do maja 2012.

Maluchy na basen

Pływajcie Zdrowo” to akcja ogólnopolska, promująca pływanie z małymi dziećmi (od 3 miesiąca do 3 lat). Program składa się z czterech tzw. „aktywności’ (etapów), które mają na celu propagowanie pływania i bezpiecznego spędzania czasu z małymi dziećmi na akwenach. W czasie trwania akcji będą przekazywane informacje, od jakiego wieku można zabrać dziecko na pływalnię, co pływanie daje dziecku i jaki to ma wpływ na jego rozwój i zdrowie. Z uwagi na koniec roku kalendarzowego sierpecki basen przystąpił do czwartego już etapu, czyli akcji „Happy Hours”. Jest to program trwający od maja do końca roku 2011. Umożliwia częściowo nieodpłatne korzystanie z pływalni. Uczestnictwo w akcji polega na tym, że dwie mamy z dwójka dzieci w wieku 3 miesiące – 3 lata mogą w wyznaczony dzień miesiąca wejść na pływalnię na podstawie jednego biletu.

Liczymy na współpracę

Co ważne podkreślenia sierpecka pływalnia jest pierwszą na terenie północnego Mazowsza, która otrzymała certyfikat i zakwalifikowała się do programu „Pływajcie Zdrowo”. – Mam nadzieję, iż nasza współpraca w ramach tej akcji będzie kontynuowana w przyszłym roku, tak by w czerwcu 2012 wziąć udział w „Ogólnopolskim Dniu Pływania Maluchów” (czerwiec i październik 2012-przyp.aut.) oraz całorocznej Akcji edukacyjnej „Poradnik małego pływaka” – podkreśla Marek Iwiński, p.o. kierownika Krytej Pływalni.

PESEL