Jesteś:

Home
Najnowsze artykuły
Wakacyjna promocja PDF Drukuj Email

 

„Wakacje na basenie”

Kryta Pływalnia w Sierpcu zaprasza podczas wakacji 2012

do korzystania ze swoich usług na bardzo promocyjnych warunkach:

 

„Wakacyjna Promocja” – cennik:

Wejście jednorazowe z pomiarem czasu;

 

  • Normalny                       - 6 zł
  • Studencki                      - 4 zł (ważna legit. studen.)
  • Szkolny                         - 3 zł (ważna legit. szkolna)
  • Przedszkolny (do 6 lat)  - nieodpłatnie

 

 

Wejście grupowe z pomiarem czasu bez instruktora:

· Szkolny                          - 2,50 zł

(grupa powyżej 10 osób)

 

Wejście grupowe z pomiarem czasu z instruktorem:

· Szkolny                          - 6,50 zł

(grupa powyżej 10 osób)

 

Godziny otwarcia:


09.07. do 31.08.2012. w godzinach:

Pn.-Pt.  13:00 - 21:00

Sob.-Niedz.  15:00 - 21:00

 

ZAPRASZAMY !!!

 

 
Nabór dzieci do Szkółki Pływackiej "DELFIN" PDF Drukuj Email

Zachęcamy do wypełnienia ankiety zgłoszeniowej dostępnej w dziale "Do pobrania"

 

 
Egzamin instruktorski PDF Drukuj Email

Kandydaci na instruktorów już po egzaminach


Uczestnicy kursu na instruktora pływania wzięli już udział w ostatnim siódmym zjeździe. Podczas sobotnich zajęć kandydaci na instruktora brali udział w egzaminie państwowym z części ogólnej (egzamin pisemny) oraz specjalistycznej (egzamin na basenie).


Zanim 18 kandydatów stanęło przed komisją egzaminacyjną podczas zajęć teoretycznych i praktycznych musiało poznać i opanować wszystkie zagadnienia egzaminacyjne. Planowany ogólny program kursu na instruktora pływania składał się bowiem z 22 elementów. Do najważniejszych z nich należały: technika pływania sportowego poszczególnymi stylami pływackimi, podstawy naboru i selekcji do sportu pływackiego, podstawy treningu pływackiego dzieci i młodzieży, pedagogiczne oraz psychologiczne aspekty pracy instruktora, zasady bezpieczeństwa na pływalniach. Program kursu kładł także duży nacisk na: fizjologiczne i biomechaniczne podstawy pływania, przepisy pływania, rolę rozgrzewki w treningu pływackim, technikę wykonywania skoków startowych i nawrotów, podstawy treningu sportowego u dzieci i młodzieży, pływanie niemowląt oraz aqua aerobic i podstawy ratownictwa wodnego.

Egzamin Instruktorski kursanci zdawali przed państwową komisją w składzie: kierownik kursu mgr Magdalena Wojtakaitis (trener II klasy pływania, była zawodniczka i wielokrotna mistrzyni Polski, wyszkoliła wielu mistrzów Polski w pływaniu) oraz mgr instruktor Maciej Badowski. Osoby, które zaliczą egzamin otrzymają: zaświadczenie, legitymację instruktorską, certyfikat w języku angielskim oraz zgłoszenie do bazy absolwentów. Wszystkim kursantom w imieniu Krytej Pływalni w Sierpcu życzymy pozytywnych wyników egzaminów. Jednocześnie korzystając z okazji Kryta Pływalnia kieruje podziękowania dla wójta gminy Gozdowo Dariusza Kalkowskiego, który był jednym z  inspiratorów przeprowadzenia tegoż kursu.

ADMIN

 

 
Regulamin szkółek pływackich na sezon 2012/2013 PDF Drukuj Email

 

REGULAMIN SZKÓŁKI PŁYWACKIEJ „DELFIN” przy KRYTEJ PLYWALNI W SIERPCU


I. Zajęcia w Szkółce Pływackiej rozpoczynają się 17 września i trwają cały rok szkolny 2012/2013 do 17 czerwca następnego roku.


II. Zajęcia dla dzieci po uprzednim naborze będą prowadzone na czterech poziomach wiekowych: 4/5 - latków, 6/7 - latków, 8/9 - latków oraz 10/12 - latków. Grupy będą liczyć od 12 do 15 osób.


III. Ramowy program zajęć układa instruktor danej grupy na dany rok szkolny. Program podlega zaakceptowaniu przez Kierownika Krytej Pływalni w Sierpcu i stanowi załącznik do niniejszego regulaminu.


IV. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra instruktorska (w większości nauczyciele  wychowania fizycznego)


V. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Każde zajęcia mają wymiar jednej godz. zegarowej, liczonej od wejścia na basen. Zajęcia dydaktyczne mają wymiar godz. lekcyjnej (45 min.)


VI. Miesięczną odpłatność za uczestnictwo w zajęciach Szkółki Pływackiej „Delfin” na dany rok szkolny ustala Kierownik Krytej Pływalni. Opłata uiszczana jest z góry do 5-ego dnia każdego miesiąca. Opłata wnoszona jest gotówką bezpośrednio do Kasy Krytej Pływalni. Opłata ustalona na dany rok zajęć jest stała. W przypadku zapisu więcej niż jednego dziecka udzielamy 10% rabatu na każde kolejne dziecko.


VII. W miesiącu grudniu i czerwcu każdego roku przewidziane są Imprezy Pływackie odpowiednio z okazji „Mikołajek” a także „Dnia Dziecka” oraz „Zakończenia Szkółek Pływackich”. Są to festyny przeprowadzone w formie zabawy oraz sprawdzenia zdobytych już umiejętności. Dodatkowo wszyscy chętni, którzy będą chcieli poczuć ducha sportowej rywalizacji będą mogli bezpłatnie wziąć udział w organizowanym rokrocznie przez Krytą Pływalnię „II Andrzejkowym Festiwalu Pływackim Miasta i Powiatu Sierpeckiego”.


VIII. Sprzęt do prowadzenia zajęć w kompleksowy sposób zabezpiecza Kryta Pływalnia w Sierpcu.


IX. Dziecko, które jest uczestnikiem zajęć jest zobowiązane posiadać: strój kąpielowy, czepek kąpielowy, klapki i ręcznik.


X. W przypadku dłuższej nieobecności na zajęciach spowodowanej chorobą (potwierdzone zwolnieniem lekarskim) lub innym ważnym zdarzeniem losowym w celu uzyskania częściowego zwolnienia z płatności, uczestnik szkółki musi zwrócić się na piśmie do Kierownika Pływalni i uzyskać jego pisemną akceptację. Podania o częściowe zwolnienie z płatności za okres krótszy niż dwa tygodnie nie będą rozpatrywane.


XI. Podczas zajęć wieńczących rok nauki, dzieci otrzymają dyplom ukończenia Szkółki Pływackiej „Delfin”, a także pamiątkowe nagrody i upominki oraz słodycze.


XII. Dodatkowe informacje w kasie i biurze KP pod tel. 24-275-74-72, na stronie internetowej basen.sierpc.pl oraz u koordynatora „Szkółek” – tel. 696-043-812.

ADMIN

 

 
Pływanie synchroniczne PDF Drukuj Email

Ballet i Baracuda w Sierpcu


Kryta Pływalnia w Sierpcu gościła pływaczki z warszawskiego klubu UKS Mazovia Synchro. Zawodniczki ze stolicy przygotowują się do czerwcowych Mistrzostw Polski Młodziczek.


Współpraca Krytej Pływalni w Sierpcu z warszawskimi klubami trenującymi pływanie synchroniczne trwa już ponad 10 lat. Obecnie do Sierpca zawitały trenerki Monika Szczęśniak oraz Eleni Filipiuk-Adamos wraz z zawodniczkami UKS Mazowia Warszawa. – W tej branży działamy od 18 lat, natomiast od trzech lat prowadzimy nasz obecny klub. Przez te trzy lata już możemy się pochwalić wice mistrzynią Polski w kategorii seniorek oraz dwiema pływaczkami w kadrze narodowej seniorek. Reprezentantki UKS Mazowii Synchro mają na koncie medale (występując w kadrze Polski) z Mistrzostw Europy Juniorek (Tampere 2010’, Belgrad 2011’). Jako drużyna na ostatnich Mistrzostwach Polski wywalczyłyśmy srebrne medale w kategorii Open „Zespołów i Kombinacji” – wyjaśnia Eleni Filipiuk-Adamos, trener współpracujący.

Zawodniczki ze stolicy od 12 lat przyjeżdżają do Sierpca w ramach klubowych konsultacji, ale też w ramach szkoleń kadry województwa mazowieckiego. Niestety w tym roku sport mazowiecki przeżywa spory kryzys, borykając się z problemami natury finansowej. Warszawko - Mazowiecka Federacja Sportu od stycznia nie przekazała jeszcze środków na szkolenie kadry województwa. – Warunki na sierpeckiej pływalni bardzo nam się podobają, dlatego zachęciłyśmy również piłkarzy wodnych, aby korzystali z waszych usług. Wracając do pływania synchronicznego aktualnie w UKS Mazowia Synchro trenuje około 60 zawodniczek. Konsultacje w Sierpcu są jednym z elementów przygotowań do czerwcowych Mistrzostw Polski Młodziczek we Wrocławiu. O ile środki finansowe pozwolą mam nadzieje, że niebawem znowu wrócimy na Krytą Pływalnię do Sierpca – podsumowała Eleni Filipiuk-Adamos. My również liczymy, że federacja szybko uruchomi środki finansowe, by kadra województwa mazowieckiego znowu zawitała do Sierpca i mogła tutaj trenować Ballet, Baracudę, Neptunusa i inne figury synchroniczne.

ADMIN

Zdjęcia już w galerii

 

 


Strona 27 z 31