Jesteś:

Home Aktualności Podsumowanie projektu "Umiem Pływać 2019"
Podsumowanie projektu "Umiem Pływać 2019" PDF Drukuj Email

 

W okresie od marca do grudnia dzieci z terenu powiatów Sierpeckiego, Płockiego i Żuromińskiego brały udział w ogólnopolskim projekcie powszechnej nauki pływania pn. „Umiem pływać 2019”. współfinansowanym ze środków Ministra Sportu i Turystyki .

 

W dniu 2 grudnia tj. poniedziałek na Krytej Pływalni w Sierpcu odbyło się uroczyste podsumowanie projektu. Uczestnicy zajęć mieli okazję pochwalić się zdobytymi umiejętnościami pływackimi.

 

Na widowni zasiedli i bacznie przyglądali się pływakom zaproszeni Goście w osobach: Wójt Gminy Sierpc Krzysztof Korpoliński, Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski, Dyrektorzy Szkół Podstawowych z terenu Powiatu Sierpeckiego i Żuromińskiego a także rodzice i opiekunowie. Po przepłynięciu jednej długości basenu dzieci zostały udekorowane pamiątkowym medalem i dyplomem ukończenia kursu nauki pływania.

 

Uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych mogli skorzystać z darmowych zajęć nauki pływania. Było to możliwe dzięki Włodarzom Gmin, którzy wyrazili chęć współpracy i podpisali porozumienie z Klubem Pływackim „Shark” Sierpc, który był realizatorem programu na terenie powiatu sierpeckiego we współpracy z Krytą Pływalnią .

 

Zajęcia odbywały się raz w tygodniu. Podczas zajęć pod kierunkiem instruktorów, uczniowie poznawali tajniki nauki pływania. Rodzice uczniów również byli zaangażowani w opiekę nad dziećmi podczas wyjazdów. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach na basenie. Kolejna edycja zajęć, powinna ruszyć w pierwszym kwartale 2020 roku, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem.

 

Z projektu nauki pływania skorzystało 720 dzieci.

Zapraszamy do obejrzenie zdjęć - Galeria

 

 

 

M.I.

 

Wpisany przez Administrator 11.12.19
Poprawiony: 15.12.19